x

آموزش Refine Edge

در فتوشاپ 2018

بازدید: 11473 چهار‌شنبه 01 اسفند 1397
فتوشاپ

از نسخه فتوشاپ CS3 ، شرکت ادوبی قابلیتی با نام Refine Edge را در این برنامه معرفی کرد. در نسخه های بعدی ابزارها و ویژگی ها جدیدی به این قسمت اضافه شد و یکی از پرطرفدارترین ابزارها برای انتخاب های پیچیده مثل مو و پرز شد. 

چه بلایی سر گزینه Refine Edge آمد؟

اما در نسخه فتوشاپ CC2015 ، ادوبی تصمیم گرفت این گزینه را با Select and Mask جایگزین کند. این شرکت ادعا کرد که این تغییر باعث عملکرد بهتر این گزینه شده است؛ اما همه با این ادعا موافق نبودند. بعد از شکایت های زیاد کاربران این برنامه ، ادوبی سعی در ارتقا و بهبود این گزینه کرد و در نسخه فتوشاپ CC 2017 ورژن جدیدی از این گزینه را منتشر کرد. و حالا جدیدترین آپدیت Select and Mask با فتوشاپ CC 2018 معرفی شده است.

اما مساله اینجاست که کاربران معتقدند همچنان گزینه Refine Edge که در نسخه های قبلی وجود داشت بهتر کار میکرد. پس فتوشا مجبور شد اعتراف کند که این گزینه هنوز در برنامه اش وجود دارد! اما راه مستقیمی برای دسترسی به آن در نظر نگرفته است. در این آموزش میخواهیم  نحوه دسترسی مخفیانه به گزینه قدیمی Refine Edge را در نسخه فتوشاپ 2018 با هم بررسی کنیم. 

دسترسی به گزینه refine edge در فتوشاپ 2018

مرحله اول: یک انتخاب حدودی از موها داشته باشید. دقت کنید گزینه Refine edge ناحیه انتخاب نمی سازد، بلکه انتخاب موجود را بهبود می بخشد. من از دستور Color Range برای انتخاب استفاده می کنم. آموزش این ابزار را در سایت گرافیک و خلاقیت مطالعه کنید.

مرحله دوم: در حالی که ناحیه مدنظر را انتخاب کرده اید، دکمه Shift را نگه دارید و  وارد منوی Select شوید و روی گزینه Select and Mask کلیک کنید. 

حالا به جای باز شدن پنجره جدید Select and mask همان پنجره دوست داشتنی Refine Edge باز می شود :)

برای مسلط شدن به ابزارهای این گزینه و نحوه عملکرد آن، لطفاً آموزش قبلی را به خوبی مطالعه کنید و مباحث اولیه آموزش ، بخش انتخاب کردن تصاویر را هم تمرین نمایید.


نظرات
شهریار سرودی: 1396/12/10 - 19:39

با سلام.
من از شما یه خواهش داشتم اگر میشه ویدیویی در مورد بلور کردن بکگراند یا ساختن بکگراند زنده ویدیو بگذارید
متشکرم ایام به کام

علی یگانه: 1397/01/05 - 20:52

سلام
بله حتما به زودی قرار میگیره

امیر حسین ستاری: 1397/01/04 - 23:59

سلام دستتون درد نکنه خیلی عالی بود استفاده کردم

علی خرم بخت: 1399/03/16 - 19:51

با سلام
لطفا نحوه استفاده از فیلتر oil paint که در بعضی از نسخه ها ارور قدیمی بودن درایور کارت گرافیک میده رو بذارید . من خودم چند بار درایور ها رو اپدیت کردم اما درست نشده و نمیتونم از oil paint استفاده کنم